Hon na agenta VC-1368

Je sychravý, studený začátek května 1945 a nad šumavskými lesy se válí hustá mlha. Světová válka se pomalu chýlí ke konci, německá fronta se hroutí na několika místech najednou a jednotky německé armády se chvatně stahují nebo rovnou nabízí kapitulaci do rukou spojenců. Morálka upadá a kdo může, vzdává se.

Zcela jiná je ale situace v místním oddělení I-Ht vojenské rozvědky Abwehr. Ta navzdory všem zprávám nebyla rozpuštěna, pouze se přesunula do hlubokého utajení. Malé skupině elitních vědců se v podzemním bunkru poblíž Modravy po heroickém vypětí podařilo dokončit projekt, který může ještě zcela zvrátit běh války. Je zjevné, že čas i prostor jsou daleko tvárnější, než se původně předpokládalo a první experimenty to jednoznačně potvrdily. Rádiová komunikace už není bezpečná a jediná cesta, jak poslat zprávu do Berlínského ústředí je za pomoci kurýra.

Úkol dostává ostřílený agent VC-1368. Pod rouškou noci a za husté mlhy se vydává na cestu neprostupnými šumavskými lesy. Pod sedlem speciálně upraveného terénního motocyklu má ukrytou zprávu, určenou nejvyšším armádním kruhům. Nepozorovaně projíždí ztichlými vesnicemi, provází ho jen tlumené štěkání psů. Podobnou cestu jel už mnohokrát, hory zná jako své boty. Tichý zvuk motoru ale přeci jen po mnoha kilometrech burcuje hlídku vojáků 90. pěší divize americké armády. Začíná tvrdá, urputná honička…

agent-final.jpg